Dieivita

Jak wygląda konsultacja

Podczas pierwszego spotkania z dietetykiem klient wybiera odpowiednią dla siebie, dla jego indywidualnych potrzeb ścieżkę postępowania.

Nasi klienci mogą skorzystać z jednorazowej porady dietetycznej lub skorzystać z kompleksowej opieki dietetycznej.

  • Jednorazowa porada dietetyczna

Dietetyk zbiera wywiad zarówno żywieniowy, jak i zdrowotny, analizuje udostępnione przez Państwa wyniki badań diagnostycznych oraz dokonuje pomiarów antropometrycznych.

Konsultacja ma na celu wspólne przeanalizowanie obecnej Państwa diety, ewentualnych niekorzystnych dla Was nawyków żywieniowych, podpowiedzenie jakie zmiany w codziennej diecie warto by było wprowadzić i jak tego dokonać w prosty sposób. Otrzymujecie Państwo ogólne zalecenia dietetyczne dzięki, którym już bezpośrednio po wizycie jesteście w stanie wprowadzić je w życie.

  • Kompleksowa opieka dietetyczna

Podczas pierwszej wizyty dietetyk zbiera szczegółowy wywiad zarówno żywieniowy, jak i zdrowotny, analizuje udostępnione przez klienta wyniki badań diagnostycznych oraz dokonuje pomiarów antropometrycznych.

W trakcie tej konsultacji przeprowadzamy pełny wywiad zdrowotny, aby móc jak najlepiej dostosować zalecenia żywieniowe i opracować indywidualny plan zmiany stylu życia. Dietetyk wspólnie z klientem ustala plan działania, cel do jakiego będą dążyć, omawia główne założenia diety (oczywiście wszystko indywidualnie dobrane).

To, jak długo będzie trwał program konsultacji oraz jak często będą się one odbywały każdorazowo ustalany jest wspólnie z klientem w zależności od wielu różnych czynników, a w szczególności od problemu z jakim zgłosiła się dana osoba. W ramach kompleksowej opieki dietetycznej proponujemy Państwu dwie możliwości:

  • opcja 1

W przeciągu 7 dni od pierwszej wizyty otrzymują Państwo indywidualnie dobrany szczegółowy jadłospis. Spotkania z dietetykiem (wizyty kontrolne) odbywają się średnio raz w tygodniu. Podczas tych konsultacji otrzymują Państwo kolejne jadłospisy, wyjaśniamy też bieżące wątpliwości, sprawdzamy efekty dotychczasowej diety oraz w razie potrzeby wprowadzamy ewentualne modyfikacje jadłospisu.

  • opcja 2

Klient „sam” decyduje o swoim codziennym jadłospisie- otrzymują Państwo od dietetyka rozpisany na zasadzie grup produktów ogólny jadłospis, następnie prowadzą dzienniczek żywieniowy i uczą się jak samodzielnie komponować swój codzienny jadłospis.

Spotkania z dietetykiem odbywają się średnio raz w tygodniu (w zależności od indywidualnych potrzeb). Podczas wizyt kontrolnych dokładnie omawiamy z Państwem prowadzony przez Was dzienniczek żywieniowy, wyjaśniamy bieżące wątpliwości, na bieżąco sprawdzamy dotychczasowe efekty stosowania diety oraz wprowadzamy w niej ewentualne modyfikacje.